佳礼资讯网

找回密码

查看: 624|回复: 15

卖私烟被控 跳海 失踪男留言责政府残忍

[复制链接]
发表于 27-10-2016 09:10 AM | 显示全部楼层 |阅读模式

卖私烟被控 跳海 失踪男留言责政府残忍

不堪因售卖私烟而被控的困扰,巫裔杂货店业者今日缺席审讯,独自骑摩哆到槟城第二大桥一跃而下,至今下落不明!

失踪者是39岁的莫哈末苏基里,事发前他在面子书控诉政府“残忍”,逼他走上绝路;他也留言指很多次梦见自己溺毙在海中。

此案于今日清晨发生,事主的摩哆于今早8时30分被发现停泊在桥面路肩,即从峇都交湾往槟岛峇都茅的11.2公里路段,人却不见踪影。

莫哈末苏基里在面子书留言指出,虽然自己承认有罪,但也不该有这样的惩罚,并指一些人涉贪百万,只是缴付保释金就获释了。

他透露,自己只是在甘榜经营杂货店,不是赚大钱,盈馀不多还要面对消费税,当今政府真的残忍。

“今天我决定不要再上庭,因为已身无分文,我有很多负担,我不能坐牢;作为被残忍对待的人民,我选择牺牲自己。”

莫哈末苏基里坦言,做此决定会被批评及鄙视,但他没有其他选择,希望公众同情其孩子,也希望妻子及母亲原谅他,他不想再借钱麻烦他人。

槟州海事执法机构主任拉查里说,事主来自威北打昔牛汝莪,当局接获投报后赶抵,发现失踪者的电话及拖鞋留在现场,电话内有留下给家人的讯息。

-中国报

https://www.facebook.com/myshort ... ?type=3&theater
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 10:04 AM | 显示全部楼层
有的人关了半年就被放了出来,还娶了新妻
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 10:07 AM | 显示全部楼层
在大马

要么就贪多点

不然就脚踏实地
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 10:21 AM 来自手机 | 显示全部楼层
起码做过老板啊。
有些人连面子书都不曾用过,也不是好好活着。
其实是有选择的,自杀不能改变什么,只能让活着的人痛苦,这样做才是残忍。
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 10:24 AM | 显示全部楼层
完全就是現代版的屈原啊!!!
以死控訴統治者(污桶)的不公與黑暗!!!

下為死者面子書遺言原文:
Asalamualaikum, teman dan sahabat dan terutama buat isteriku anak-anak dan keluarga tersayang.

Ku pohon berjuta kemaafan kerana perkara yang kulakukan ini tak pernah terlintas untuk ku lakukan.

Diharap janganlah orang ramai kecam dan hina isteri anak-anak dan keluargaku.

Ku amat tertekan dengan kerajaan yang zalim. Kerana kes rokok yang nilai rampasannya hanya RM160, aku akan dipenjarakan. Ini kesalahan pertama aku pada tahun 2012 . Baru sekarang naik makamah.

Tarikh naik mahkamah kelmarin, tetapi ditunda hari ini. Bulan Ogos yang lepas aku dah kena kes yang sama iaitu juak rokok murah, yang nilainya RM 200.

Aku hampir direman semingu dan mujurlah ada surat kematian anakku yang ketiga. Ku dikenakan jaminan RM 3,000. Kena bulan Februari naik mahkamah, bulan Ogos dan dihukum RM 4,000 atau empat bulan penjara.

Aku langsaikan RM 4,000 dan duit pun jenuh hutang kawan. Ya,aku mengaku salah, perkara itu salah. Tetapi hukumannya tak setimpal. Yang Pengarah tibai berjuta boleh lepas pulak dengan duit jaminan.

Celaka punya pimpinan kerajaan sekarang. Beniaga kedai runcit kampung saja bukan untung besar pun. Margin cukup nipis dibebani dengan GST lagi. Memang kerajaan sekarang zalim.

Hari ini aku mengambil keputusan untuk tidak pergi Mahkamah kerana aku dah tak punya duit. Banyak bebanan aku nak tanggung. Dan aku tak sanggup dipenjarakan.

Dengan ini aku memilih untuk berkorban sebagai rakyat yang dizalimi. Aku akan tamatkan riwayat aku, kerana banyak kali aku bermimpi lemas di lautan.

Aku tahu Allah maha mengetahui dan mungkin aku di kalangan hamba-nya yang terpilih. Biarlah aku berkorban demi rakyat Malaysia walau aku nanti akan dikecam dan dihina.

Dan ku pohon simpati orang ramai nanti ambillah berat tentang anak-anakku.

Aku tak sangup berpisah namun ku tiada pilihan. Kenangilah mereka sebagai anak pengorbanan.

Untuk isteriku Nur Azianti maafkanlah Abang kerana banyak buat Azian susah hati kerana kes rokok ini. Nanti pilihlah pengganti yang sayang Azian dan anak-anak sepenuh hati.

Untuk anak saudara ku Hadi Radzi jagalah Tok elok-elok. Untuk kakak aku Nor Aini dan abang ipar ku Zamri Mat Ishak teruskanlah jaga kedai dan kalau tak mampu juallah pada yang berminat.

Pada yang ada hutang kat aku, aku halalkan. Dan yang aku hutang Mohd Hazril Jamaludin dan Mohd Naim boleh jumpa Kakak aku nanti dia tolong langsaikan sedikit-sedikit.

Ku harap pengorbanan aku ini setimpal agar orang yang senasib tidak lagi dikenakan hukuman macam ini. Jual rokok murah saja pun bukan balas berjuta wang ringgit. Aku tiada pilihan wahai rakyat Malaysia. Semalaman aku tak lena. Tetapi ku tiada pilihan.

Maafkan Abah, Ariq dan Safia. Jagalah ibu elok-elok bila besar nanti. Maafkan saya, mak (Makteh Bibah)

Chek tak ada pilihan. Maafkan saya.

Maafkan saya. Saya tak sanggup dipenjara. Untuk isteriku, Abang amat menyayangimu sayang, tetapi Abang bukan yang terbaik. Carilah yang terbaik nanti, demi sayang dan anak-anak.

Dan untuk adik-beradikku yang lain peliharalah Mak Tg dah 78 tahun. Baliklah jenguk dia. Jangan biar dia menangis sendirian kerana rindukan anaknya yang jarang balik.

Sekian. Sekali lagi maafkan Abah. Maafkan Abang, Sayang. Maafkan Chek, mak.

Ku tak sanggup lagi menyusahkan orang dengan meminjam duit . Mula ku pilih untuk dipenjara tetapi terkenang kan anak nanti digelar anak banduan.

Ya Allah ampuni dosaku, ya Allah. Aku tahu kau memahami dan maha mengampun.

Aku benarkan status terakhirku ini jadi viral untuk beritahu kita dipimpin pemimpin yang zalim.

Dan yang terakhir buat presiden PAS janganlah tertipu dengan pimpinan UMNO. Depa wayang saja kata dok sokong rang undang undang yang nak dibawa itu agar pembangkang berpecah.

Bersatulah kembali menjadi pembangkang yang kuat, agar nasib macam aku terbela. Nanti dah jadi kerajaan, media dah dikawal senang nak yakinkan rakyat tentang rang yang nak dibawa itu.

Ashaduanlailahailallah. Waashaduannamurhadan Rasulullah.

Maafkan aku.
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 11:21 AM | 显示全部楼层
超级丑八怪[-_-] 发表于 27-10-2016 10:24 AM
完全就是現代版的屈原啊!!!
以死控訴統治者(污桶)的不公與黑暗!!!

下為死者面子書遺言原文:

原来无关州政府…难怪中立一条不来……
回复

使用道具 举报

Follow Us
发表于 27-10-2016 11:29 AM | 显示全部楼层
卖私烟不塞钱…被捉了又不塞钱…
行情
每个月塞几百块警察局…被贸易缉私队捉到…十千
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 12:06 PM | 显示全部楼层
提示: 该帖被管理员或版主屏蔽
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 12:41 PM | 显示全部楼层
提示: 该帖被管理员或版主屏蔽
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 01:38 PM 来自手机 | 显示全部楼层
去死吧,犯罪还赖东赖西。
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 01:51 PM 来自手机 | 显示全部楼层
如果人人这样大桥附近的鱼很肥
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 01:58 PM | 显示全部楼层
马来人比较容易适应环境,目前为止因为消费税而死的就只是这一位,马来人已经进步了
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 02:05 PM | 显示全部楼层
他透露,自己只是在甘榜经营杂货店,不是赚大钱,盈馀不多还要面对消费税,当今政府真的残忍

整篇文章的重点
千错万错,都是jib哥的错
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 02:07 PM 来自手机 | 显示全部楼层
元旦8466 发表于 27-10-2016 11:21 AM
原来无关州政府…难怪中立一条不来……

只要关系到槟城大桥,槟城海,槟城居民,
中立都会想尽办法讲是林神害的
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 02:11 PM 来自手机 | 显示全部楼层
本帖最后由 kimkim5 于 27-10-2016 02:12 PM 编辑

马来妹可以卖nasi lemak发达,
他也可以卖Ramly Burger 发达,
可惜他选择下海
回复

使用道具 举报

发表于 27-10-2016 10:07 PM | 显示全部楼层
節哀順變
回复

使用道具 举报

您需要登录后才可以回帖 登录 | 注册

本版积分规则

版权所有 © 1996-2023 Cari Internet Sdn Bhd (483575-W)|IPSERVERONE 提供云主机|广告刊登|关于我们|私隐权|免控|投诉|联络|脸书|佳礼资讯网

GMT+8, 18-5-2024 12:35 PM , Processed in 0.064543 second(s), 28 queries , Gzip On.